RomanoNet

Praha

místo působení

2004

Rok založení

NNO

cílová skupina

Vzdělávání, kultura

oblast

Spolek RomPraha byl založen v roce 2004 a je zastřešující organizací pro potřeby romských a proromských spolků působících na území hlavního města Prahy. Prezentuje romskou kulturu, rozvíjí vzdělávací aktivity, napomáhá k rozvíjení a vzdělávání členů romských spolků. Realizuje aktivity zaměřené na prezentaci národnostních kultur v hl. m. Praze. Díky propojení a spolupráci napříč ostatními subjekty je zajištěna práce v dané oblasti na celém území hlavního města Prahy, což bylo hlavním cílem spolku RomPraha a práce je tedy komplexní a efektivní.

RomPraha provozuje v Bryksově ulici č. 40 na Praze 14 Komunitní centrum, pro jehož fungování propůjčila prostory právě Městská část Prahy 14.

MIH_9018m
DSC_5916

Centrum nabízí širokou škálu aktivit pro děti i dospělé, stalo se místem komunitního setkávání, bezpečným útočištěm mimoškolních aktivit pro děti i dospívající. Z široké škály realizovaných dílčích aktivit můžeme zmínit fungování klubu pro předškolní děti, doučování různých předmětů pro školáky prvního i druhého stupně. Volnočasové aktivity v průběhu roku (taneční a hudební kroužky, thajský box, pěvecký sbor pro dospělé atd.). Vedle toho o prázdninách realizuje téměř celé dva měsíce příměstské tábory pro děti ze znevýhodněného sociálního prostředí.